+90 232 234 58 16
Prosed Bilişim Güzelbahçe İzmir
bilgi@prosed.net

E-Ticaret Türleri Nelerdir?

E-Ticaret Türleri Nelerdir?. E-ticaretin çeşitli türleri vardır.

İşte bazı yaygın e-ticaret türleri:

B2B (Business-to-Business): İşletmelerin diğer işletmelere mal ve hizmetler satmasıdır. Bu tür e-ticarette genellikle büyük miktarlarda siparişler ve uzun vadeli sözleşmeler söz konusu olabilir.

B2C (Business-to-Consumer): İşletmelerin son tüketicilere mal ve hizmetler satmasıdır. Bu tür e-ticarette işletmeler, müşterilere doğrudan ürünlerini ve hizmetlerini sunabilirler.

C2C (Consumer-to-Consumer): Tüketicilerin diğer tüketicilere mal ve hizmetler satmasıdır. Bu tür e-ticarette, genellikle çevrimiçi pazaryerleri gibi aracı platformlar kullanılır.

C2B (Consumer-to-Business): Tüketicilerin işletmelere mal ve hizmetler sunmasıdır. Bu tür e-ticarette, örneğin serbest çalışanlar, danışmanlar ve diğer bağımsız profesyoneller, işletmelerin ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sunabilirler.

B2A (Business-to-Administration): İşletmelerin kamu kurumlarına mal ve hizmetler sunmasıdır. Bu tür e-ticarette, genellikle kamu ihalelerine yönelik olarak kullanılır.

C2A (Consumer-to-Administration): Tüketicilerin kamu kurumlarına mal ve hizmetler sunmasıdır. Bu tür e-ticarette, örneğin vergi beyannameleri ve diğer resmi belgelerin çevrimiçi olarak sunulması gibi hizmetler yer alır.

Yorum Yapın

Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Whatsapp
Call
SMS
Open Close
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?