+90 232 234 58 16
Prosed Bilişim Güzelbahçe İzmir
bilgi@prosed.net

B2B E Ticaret Paketi

  • B2B Bayiilik
  • 3
  • B2B MODÜL + SİTE

B2B E Ticaret Paketi

B2B e-ticaret paketi, Prosed platformunda işletmelerin iş-to-iş (B2B) faaliyetlerini yönetmelerini sağlayan bir çözümdür. B2B e-ticaret paketi, işletmelere toptan satış yapma, özel fiyatlandırma ve müşteri yönetimi gibi B2B özelliklerini sunar.

P rosed B2B e-ticaret paketi, işletmelerin B2B iş modellerine uygun olarak müşterileri yönetmelerini ve toptan satış süreçlerini kolaylaştırmalarını sağlar. Bu paket sayesinde işletmeler, B2B özelliklerini kullanarak daha verimli bir şekilde toptan satış yapılmasını sağlar.

 

Opencart B2B e-ticaret paketi

B2B Yönetimi: B2B Sisteminde modülleri uygulama politikalarınıza göre yapılandırabilirsiniz. Kurulum sonrası aşağıdaki ayarları yapılandırmanız gereklidir.
Komisyon Yönetimi: B2B pazaryeri yapısında mağaza sahibi komisyon geliri elde eder. Komisyon oranı yönetim ayarlarından belirlenir. Buradaki yönetici komisyonu sabit + komisyon bazında olabilir. Satıcının gelirinin, siparişlerdeki veya kategorilerdeki ürünlere göre belirlenebilen diğer bir oran olabilir.
Ürün Yönetimi: B2B modülü, işletmeler arası ticaret yapma ürün alıp satma ve satıcıların diğer satıcılar ile iletişim kurmasını sağlayan bir pazaryeri oluşturur. Bu pazayerindeki ürünlerin yönetimi aşağıdaki seçeneklerdeki gibi yapılandırılmalıdır.
SEO Yönetimi: Her satıcı mağaza açacağı pazaryerinin seo yapısının iyi olmasını ve arama sonuçlarında öne çıkabilen bir yapıya sahip olmasını ister.. Bu nedenle B2B modülü, SEF URL'lerini manuel olarak yapılandırma imkanı tanır ve ayrıca otomatik olarakta yapılanmasını sağlayabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Ürünle ilgili SEF ayarları aşağıdaki bölümlerde manuel veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
B2B Posta Yönetimi: B2b sisteminde varsayılan bir eposta ayarlayabilirsiniz. Gelişmiş eposta şablonlarını kullanabilir yada kendi istediğiniz özel eposta şablonlarını yükleyebilirsiniz .
B2B Pazar Yeri- Gelir: Yönetimi Yönetici, satıcının gelirini Pazar Yeri Geliri altında bulabilir ve ayrıca Satıcıya ödeme yapabilir. Burada Yönetici, satıcıya bekleyen tutarı ödeme seçeneği ile her satıcı, komisyon, yönetici tutarı, ödenecek kalan tutar ve ayrıca her tutarın genel toplamı toplam satışlarını görebilir.
Pazar Yeri Teklif Yönetimi: Müşteriler satıcılara yada müşterilere özel teklifler gönderebilir. Aşağıdaki özellikler ile bu teklifleri ayarlayabilirsiniz.
Pazar Yeri Ürün Sorusu Cevap: Müşteriler satıcının ürünleriyle ilgili birden fazla soru sorabilir. Bir soru için birden fazla cevap gönderilebilir. Müşteriler de soruları cevaplayabilirler. Hem yönetici hem de satıcılar için çeşitli diğer özellikler vardır.
Ürün Yükleme Ayarları: Satıcılar ve yönetici CSV, XML ve XLS dosyalarını (yalnızca Zip formatında) kullanarak ürünleri toplu olarak yükleyebilir / güncelleyebilir. Ayrıca, yönetici satıcılar için de ürün yükleyebilir. Toplu yükleme modülünün aşağıda listelenen diğer birçok ayarı bulunmaktadır.
B2B Profil Ayarları: B2B , yöneticinin Satıcı Profil Ayrıntılarını yönetmesine olanak tanır. Yönetici, cinsiyet, Ekran adı, Avatar, Twitter Kimliği gibi müşteriye görünür olacak izin verilen profil alanlarını seçerek satıcıların profilini yönetebilir.
Ürünü İnceleme Müşterinin: ürünü sipariş etme hakkı yoksa, ürünü incelenmek üzere gönderecek ve grup yöneticisi bu ürünü onaylayacak ve daha sonra söz konusu ürünü satın alabilecektir. Müşterinin sipariş oluşturma hakkı yoksa, ödeme sırasında ürünü incelemeye göndermek için bir düğme görüntülenir.
Müşteri Grup: E-Ticaret B2B Sistemi. B2B modülü, yöneticinin kendilerine belirli yetkiler veren müşteri grupları oluşturmasına izin verir. Ayrıca bu grupların (Üst), kendilerine atanmış belirli yetkilere sahip başka alt gruplar ekleyebilir. Ancak bunların yetkileri aynı olur. Ana grup, alt grubuna ve ayrıca yalnızca kendi yetkilerinden istediği kadar verebilir. Alt grubunun azami yetkileri, ana grubun toplam yetkilerine eşittir.
Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Whatsapp
Call
SMS
Open Close
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?