Blog » Web site kurulum

Herşey bir web sitesi kurmak ile başlar.Peki bir web sitesi yeterlimi?

Web site kurulum

Çağımızda rekabet giderek büyümektedir bu nedenle tek başına bir web sitesi yeterli değildir. İnternet teknolojilerinin sunduğu tüm imkanlardan yararlanmak gerekir. Yeni bir işletme kurdunuz ve işinizi internette yaymak istiyorsunuz ilk olarak web sitesi kuracağız.

Web sitesi kurulumu için gereksinimler.

  • Alan Adı (Domain)
  • Barındırma Alanı (Hosting)
  • Ssl Sertifikası
  • Web Tasarımı

Alan adımız işletmenizin adı ile aynı olmak zorunda değildir. Sektörünüz ile alakalı bir alan adı seçmek arama motorlarında size avantaj sağlayabilir. Örneğin zeytin satıyorsunuz zeytin.com bu şekilde sektörünüz ile alakalı bir alan adı size avantaj sağlayacaktır.

Barındırma alanınız web sitenizi barındıracağınız ve web sitenize ekleyeceğiniz resim,video,dosya gibi araçları barındıracağınız disk alanıdır. Bu alanın boyutu tamamen sizin işinize bağlıdır yükleyeceğiniz içeriklere göre barındırma alanınızın boyutu belirlenir. İlk etapta standart bir alan ile başlayıp ilerleyen günlerde yükseltebilirsiniz.

Ssl sertifikası ise özelliklede googlede güvenli site olarak görünmemiz için gereklidir. Ssl sertifikası sadece arama motorları için değil ziyaretçileriniz içinde gerekli olacaktır sitenizin https protokolü ile görünmesi ziyaretçilerinizede güven verecektir.

Günümüzde internet kullanımı %65 oranında mobil olarak kullanılmaktadır bu durumda web tasarımınız'da mobil uyumlu bir tasarım olmalıdır. Responsive olarak tabir edilen tasarımlar %100 mobil ve tüm tarayıcılara uyumludur. Firmanızı yansıtan interaktif etkileşimli kolay anlaşılır bir web tasarımı yapıldıktan sonra işletmenizi internet ortamında yayınlamak için temel gereksinimleri tamamlamış oluyorsunuz.

Tüm gereksinimler tamamlandı web siteniz yayında şimdi arama motorlarında yükselmek ve sitenize ziyaretçi çekmek gerekli. Bunun için seo optimizasyonu dediğimiz uygulamayı gerçekleştireceğiz. Seo optimizasyonu ile birlikte internet reklamlarından yararlanmalıyız çünkü internet ortamındaki rekabet giderek büyümekte bu nedenle sadece web sitesi ve seo yeterli değildir internet reklamları ile sitenizin desteklenmesi gerekir.

Günümüzde sosyal ağlarda geçirilen zamanı düşündüğünüzde işletmeniz açısından sosyal ağlarında nekadar önemli olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Doğru bir sosyal ağ yapılanması işletmenizin ziyaretçi durumunu ciddi şekilde etkileyebilir.

Sosyal ağlar ile birlikte paylaşım bloglarıda günümüzde giderek popüler olmaktadır. Bu nedenle popüler bloglarda'da işletmenizi tanıtmanız gereklidir.

Tüm bu gereklilikler doğrultusunda sizler için kurulum paketleri hazırladık. Kurulum paketlerimiz ile uzmanlarımız a'dan z'ye işletmenizi internet ortamında en doğru şekilde yapılandırıp tüm hesapları size teslim etmektedir. Eğer yoğun bir işletme sahibi iseniz yapılandırmanın yanında web yönetim paketlerimiz'den yararlanabilirsiniz. İnternetteki işletmenizi uzman ellere bırakıp izlemenin keyfini sürebilirsiniz. Uzmanlarımız yaptıkları herşeyi sizlere haftalık olarak rapor eder. Size belirleyeceğimiz internet danışmanınız bunların yanında farklı konularda'da sizlere destek verecektir.

 


Blog & Web site kurulum

Blog & Web site kurulum

İLETİŞİM

PROSED
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Daire:5 Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İzmir/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr