Web Hizmetleri » Seo Optimizasyon

Organik seo optimizasyonu ile sizde sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Seo Optimizasyon

Seo Optimizasyon

Ticaretin internette yapıldığı günümüzde seo giderek önemini arttırmaktadır. Seo optimizasyonu nedir? Web sitenizi arama sonuçların'da ön sıralara yükseltmek için site içi ve site dışı yapılan iyileştirme çalışmalarının bütününe seo optimizasyonu denir.

Arama motorlarında üst sıralarda olmak kuşkusuz çok önemlidir.

Site içi ve site dışı çalışması olarak seo optimizasyonu'nu 2 şekilde yapmaktayız.
Hepimiz web sitemizin sektörümüz ile alakalı anahtar kelimelerde ilk sayfada olmasını isteriz. Bunun için arama motorlarının bir çok kriteri bulunmaktadır. Ancak tüm kriterlere uysanız bile ilk sayfada çıkmak gibi bir garantisi yoktur. Piyasalarda google, yandex vb yerler ile anlaşmalı olduklarını söyleyip ilk sayfa garantisinden bahseden kişilere itibar etmeyiniz. Hiç bir arama motorunun böyle bir anlaşması bulunmamaktadır.
Bunu söyleyen kişiler arama motorlarını manuple ederek kısa bir sürede sizi ilk sayfaya çıkarabilirler ancak bu kalıcı olmayacaktır ve başınızı geri dönüşü olmayan dertlere sokabilir. Google, yandex gibi arama motorlarını manuple ederek yapılan işlemlerin sonucunda siteniz sandbox, Cloaking
gibi cezalar alabilir ve adıyla aratsanız bile çıkmaz hale gelebilir. Googlede ilk sayfaya çıkartıyor diyen otomatik programlara yada otomatik backlink sağlayan yerlere güvenmeyiniz.
Yani kısacası hiç bir zaman ilk sayfa garanti değildir ve bunu yapabilecek bir programda yoktur.

Peki ilk sayfaya çıkmanın bir yolu yokmu?
İlk sayfaya çıkmanın zamanla tecrübe edilmiş yolları bulunmaktadır. Bunun için biz neler yapıyoruz öncelikle web sitenizi analiz ediyoruz teknik olarak gerekli iyileştirmeleri yaptıktan sonra özgün içerik yazarlarımız, grafikerlerimiz ve sosyal medya uzmanlarımız ile birlikte sitenizi optimize ediyoruz. Bu çalışmalarımız ilk sayfada olmanızı garanti etmez ancak organik ziyaretçi sayınızı ve anahtar kelimelerdeki bulunabilirliğinizi arttırır.
Tecrübe ettiğimiz yöntemler ile izmir, istanbul ve bir çok şehirde bulunan müşterilerimizi seo optimizasyonu yaparak ilk sayfaya taşıdık.

Backlink çalışması yapıyormusunuz?
Belli bir ölçüde sitenize kaliteli backlink sağlıyoruz ancak bu ücretsiz backlink generatörler gibi algılanmasın bizim yaptığımız back link çalışmaları site dışı blog, forum ve benzer hit değeri yüksek yerlerdeki özgün makale çalışmalarıdır.

Yani kısacası arama motorlarında yükselmenin, ilk sayfada olmanın yolları organik çalışmalar ile gerçekleşir. Bunuda kısa bir sürede yapılması pek mümkün değildir. Google'de ilk sayfada olmak zamanla organik iyileştirme çalışmaları ile mümkündür.

Seo Optimizasyonu

Organik arama sonuçlarında öne çıkmak için bazı kriterlere tam uymak gerekir.

Hız

Arama motorları için hız önemlidir. Yavaş çalışan sitelerde ziyaretçilerin siteden hemen çıktıkları gözlenmiştir.

Uyum

Web siteniz mobil cihazlara ve tarayıcılara uygun hazırlanmalıdır. Uyumsuz bir site kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler.

Kullanılabilirlik

Kullanımı kolay ve içerikleri anlaşılır bir site ziyaretçilerinize ve müşterilerinize harika bir deneyim sunmanızı sağlar .

Seo Optimizasyon

Seo (Search engine optimization) kelimesinin kısaltılmış halidir. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

İLETİŞİM

PROSED
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Daire:5 Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İzmir/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr