Blog » Google My Business

Google my business (benim işletmem) günümüzde önemi giderek artıyor ve özelliklede işletmeler için olmazsa olmaz bir hal alıyor.

Google My Business

Nedir google my business (benim işletmem)? İşletme Profiliniz, Google Arama veya Haritalar'da işletmenizi veya benzer işletmeleri arayan kullanıcılara, tam arama yaptıkları anda gösterilir. Google Benim İşletmem sayesinde İşletme Profilinizi kolayca oluşturup güncelleyebilirsiniz. Böylece işletmenizin fark edilmesini sağlayabilir, yeni müşteriler edinebilirsiniz. Google My Business (benim işletmem) bir işletme için olmazsa olmaz bir hal almaktadır. My business googlenin ücretsiz olarak sunduğu önemli bir hizmettir. Google my business hesabı açmak için öncelikle gmail hesabınızın olması gerekir. Eğer bir gmail hesabınız varsa google hesabınızla giriş yaptığınızda tarayıcınızın sağ üst köşesindeki ızgaraya tıklayıp kolayca my business hesabı oluşturabilirsiniz.

Google my bussines ne tür hizmetler vermektedir? Google işletme hesabınızı oluşturduğunuzda sol taraftaki menüler yardımıyla hesabınızı yapılandırmalısınız. My businessin en önemli hizmetlerinden birisi ise haritadaki konumunuzu kayıt ettiğinizde tüm haritalı ve normal aramalarda ziyaretçilerin önüne çıkarmasıdır. Eğer haritanızı gereği gibi yapılandırdıysanız mesleğiniz ile ilgili aramalarda web siteniz olmasa bile arama yapan ziyaretçilerin size ulaşmasını sağlayacaktır. My bussiness hesabınızda telefon,mail adresiniz,adresiniz, işletme adınız ve anahtar kelimelerinizi düzenli olarak girmelisiniz. My business hesabınızı doğru yapılandırırsanız web siteniz olmasa bile google yapılan arama sonuçlarında harita gösterimlerine öncelik verdiği için ilk sayfada çıkmanız bile mümkündür.

My business'in harita hizmeti dışında web site hizmetide bulunmaktadır. My business ile ücretsiz web sitesi sahibide olabilirsiniz. Web sitenizi sürekli güncel tutmanız halinde arama sonuçlarında ücretsiz web sitenizi oluştururken googlenin size tanımladığı web adresinizde bulunmaya başlar.

My business hizmetler ve ürünler bölümüde hizmete girdi artık ürünlerinizi my business hesabınızdan satabilirsiniz.

Google my business hesabına mesajlaşma özelliğinide ekledi. Henüz herkezde olmayan bir özellik ama pek yakında tüm kullanıcılarda olacaktır. Bu özellik ile işletme hesabınızı ziyaret eden kişilerle görüşmede yapmanız mümkün olacaktır.

My business hesabının daha bir çok ücretsiz hizmeti bulunmaktadır. Eğer my business hesabınızı yapılandırmakta ve arama sonuçlarında öne çıkması için ayarlamakta zorlanıyorsanız uzmanlarımız ile irtibata geçerek full yapılandırılmış bir işletme hesabına sahip olabilirsiniz.


Blog & Google My Business

Blog & Google My Business

İLETİŞİM

PROSED
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Daire:5 Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İzmir/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr