Web Hizmetleri » AMP Web Tasarım

Accelerated Mobile Pages ( Amp ) web sitenizin mobilde içeriklerinin daha hızlı erişilmesi için uygulanan bir kodlama yöntemdir.

AMP Web Tasarım

AMP Web Tasarım

Popüler arama motoru googlenin projesi olan AMP mobil kullanımda mükemmel bir mobil kullanıcı deneyimi yaşatmak amacıyla çıkmıştır.

AMP ile mobilde lider olmanın keyfini çıkarın.

AMP ile yapılan web sitelerinde mobil hızı mükkemmeldir.AMP ile yapılan web sitelerinin diğer web sitelerinden bazı farkları bulunmaktadır.AMP mobil açılış hızını engelleyebilecek uygulamalara izin vermemektedir. AMP ile web sitesi basit ve sade bir görünüme sahip olur.AMP ile yapılan web siteleri basit ve sade bir görünüme sahip olsalarda mobil performansı çok iyidir. Açılış hızının iyi olması ve içeriklerin basit ve sade olması sitenizi mobilden ziyaret eden kullanıcılarınıza harika bir kullanıcı deneyimi yaşatır. AMP'nin bu performansı arama sonuçlarınada tabiiki etki etmektedir. Mobil arama sonuçlarında lider olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Google'nin Mobil Tercihi AMP

Googlenin Mobilde AMP'yi tercih etmesiyle beraber yazılım ekibimiz tüm yazılım alt yapısına seçenek olarak AMP düzenini eklemiştir.

AMP Nedir?

Accelerated Mobile Pages ( Amp ) web sitenizin mobilde içeriklerinin daha hızlı erişilmesi için uygulanan bir kodlama yöntemdir.

AMP Web Sitesi

AMP web sayfaları mobil cihazlar'da ve masaüstü kullanıcılara daha kolay ve daha ilgi çekici bir deneyim sunabilir.

Mobilde Lidersiniz

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak web sitenizi ziyaret edecek müşterilerinizin oranını doğrudan etkiler.

AMP web site denince aklınıza bambaşka bir yönetim yada çok farklı bir şekil gelmesin. AMP'nin kodlama farklılıkları vardır buda sizin web sitenizin kullanımını etkilemez. Örneğin bir web siteniz var içerik eklemeyi,yönetmeyi vs öğrendiniz AMP ile yeni birşeyler öğrenmeyeceksiniz bildiğiniz şekilde içerik eklemeye ve yönetmeye devam edebilirsiniz. AMP sizin mevcut sitenizin kodlama yapısında değişikler oluşturur görünümünüzü yada kullanımınızı etkilemeyecektir.

AMP tasarım ve kurulum'da normal web tasarım ve kurulumu ile aynı şekilde yapılmaktadır.

AMP'yi farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin normal responsive bir web siteniz var masa üstü sürüm olarak kullanıp mobilde AMP'yi tercih edebilirsiniz. Arama sonuçlarına %100 etki ettiğini henüz söyleyemeyiz ancak amp ile yapılan sitelerin mobil arama sonuçlarında öne çıktığını bir çok kez gözlemledik.

Mevcut bir web sitem var AMP'ye dönüştürebilirmiyiz?

Bu mevcut web sitenizin durumuna ve hangi alt yapı ile yapıldığına bağlı olarak değişmektedir. Php alt yapısı ile yapılmış bir çok web sitesini AMP'ye dönüştürdük ancak bunun garanti olduğunu söylemek için mevcut sitenizin incelenmesi gerekir.

AMP İle her sektöre uygun web sitesi yapabiliyormusunuz?

Yeni tasarım araçlarımız ile artık her sektöre uygun AMP web tasarımı yapabiliyoruz.

Sadece mobil olarak AMP yapabiliyormusunuz?

Evet mobil versiyonunuzu AMP yapmak mümkün ancak biz her iki versiyonuda (masa üstü ve mobil) AMP yapmanızı öneririz.

E Ticaret sitesi AMP oluyormu?

E Ticaret sitelerinde AMP yeni başlıyorsanız olabilir ancak mevcut bir e ticaret sitesini AMP'ye dönüştürmek zor olacaktır bu nedenle kullandığınız e ticaret sitesinin alt yapı sağlayıcılarında AMP modülü varsa kullanabilirsiniz.

AMP ile google'de üst sıralar garantimi?

Google'de üst sıralar hiçbir zaman garanti değildir ancak AMP kullanan bir çok sitenin daha ön sıralarda olduklarını gözlemledik.

AMP web site kullanmak için özel sunucu gerekiyormu?

AMP diğer siteler gibi kullanılan alt yapıya bağlı olarak tüm linux ve windows sunucularda çalışır özel olarak AMP sunucu yoktur.

AMP için en uygun alt yapı hangisidir?

AMP için alt yapı farketmez herhangi alt yapı ile AMP web site yapmak mümkündür.

AMP ile seo optimizasyonu mümkünmü?

Tabiiki. Diğer tüm siteler için geçerli olan seo optimizasyonu AMP web siteleri için'de geçerlidir.

AMP Web Tasarım

Web sitenizin AMP tasarım olması arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlar ve web sitenizi ziyaret edecek müşterilerinizin oranını doğrudan etkiler.

İLETİŞİM

PROSED
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Daire:5 Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İzmir/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr